Komputer zamiast książki

W Korei Południowej Ministerstwo Edukacji zaprezentowało plan rezygnacji w szkołach z papierowych podręczników, które zostaną zastąpione przez znacznie wygodniejsze elektroniczne tablety. Na realizację planu przeznaczono kwotę około 2,2 biliona koreańskich wonów, czyli około 6 miliardów złotych.
Dotychczasowe klasyczne podręczniki szkolne mają zostać zastąpione przez pewnego rodzaju elektroniczną tabliczkę, na której uczeń będzie otrzymywał konieczne informacje, polecenia i zadania do wykonania. W podobny sposób będzie się odbywało sprawdzanie wiedzy przez nauczycieli.
Wprowadzenie tego nowatorskiego sposobu nauczania służyć ma podniesieniu poziomu koreańskiej edukacji. W związku z tym Ministerstwo Szkolnictwa przygotowuje nowy katalog z materiałami edukacyjnymi oraz szereg interaktywnych kursów dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Celem tych szkoleń jest, aby w pełni wykorzystać potencjach nowoczesnych urządzeń.
Aby system działał sprawnie konieczne będzie stworzenie ogromnego systemu dostępu do sieci, a w szkołach także do połączeń Wi-Fi. Plan zakłada również, że uczniowie z mniej zamożnych rodzin będą otrzymywali za darmo elektroniczne urządzenie zastępujące tradycyjne zeszyty i podręczniki.

Leave a Reply